Xitoyning “JOSINY” brendi O‘zbekistonda faoliyatini yo‘lga qo‘yish maqsadida
“O‘zcharmsanoat” uyushmasi delegatsiyasining XXRga amalga oshirgan ishchi tashrifi davom etmoqda. Uyushma delegatlari Xitoyning mashxur brendlari bilan ikki tomonlama hamkorlik aloqalarini yo‘lga qo‘yish bo‘yicha samarali muloqot va muzokaralarga kirishgan.
Xususan, Xitoyning mashxur “JOSINY” brendi O‘zbekiston korxonalari bilan “Autsorsing” va “Franchayzing” asosida hamkorlik qilishga qiziqish bildirmoqda. Uyushma delegatsiyasning brend rahbariyati bilan bo‘lib o‘tgan muloqotida ayni masalalar atroflicha ko‘rib chiqildi.
Ma’lumot uchun, “JOSINY” brendiga 2000 yilda Xitoyda asos solingan. XXRdagi eng yirik 3 ta poyabzal brendi va kompaniyalaridan biri sanaladi. Asosan, ayollar, erkaklar poyabzallarini ishlab chiqaradi. Quvvati oyiga 2 mln.juftni tashkil etadi. Ishlab chiqarish jarayoni to‘liq avtomatlashtirilgan. Bugungi kunda zavodda 3000 dan ortiq ishchi mehnat qiladi. Bundan tashqari brend aksessuarlar va sumkalar ishlab chiqarish bilan ham shug‘llanadi. Kompaniyaning ishlab chiqarish zavodi Venchjouda joylashgan. Bugungi kunga kelib, brend nafaqat Xitoyda balki, Qozog‘iston va Rossiyada ham o‘zining rasmiy savdo do‘konlariga egadir.
Endilikda kompaniya MDH davlatlariga mahsulotlarini yetkazib berishni kengaytirish maqsadida Markaziy Osiyo mintaqasida o‘z ishlab chiqarishini joylashtirishni rejalashtirgan. Brendning kelgusi besh yillik strategiyasiga mintaqamizda o‘zining ishlab chiqarishini tashkil etish rejasi kiritilgan.
Muzokaralar chog‘ida brend rahbariyatiga O‘zbekistonda biznesni yo‘lga qo‘yishning afzalliklari, davlat tomonidan xorijiy kompaniyalarga berilayotgan imkoniyatlar va imtiyozlar to‘g‘risida batafsil ma’lumot taqdim etildi.
“JOSINY” brendi vakillari joriy yilda O‘zbeksitonga tashrif buyurib, hamkorlikning istiqbollarini ko‘rib chiqib kelgusi rejalarni amalga oshirishning asosiy bosqichlarini muhokama qiladigan bo‘ldi.

Бренд JOSINY нацелен на налаживание сотрудничества с Узбекистаном
Продолжается рабочий визит делегации ассоциации «Узчармсаноат» в КНР. Прошел ряд эффективных диалогов и переговоров по установлению двусторонних отношений сотрудничества с известными китайскими брендами.
В частности, известный бренд «JOSINY» заинтересован в сотрудничестве с узбекскими предприятиями. Рассматриваемые форматы сотрудничества – аутсорсинг и франчайзинг. Эти же вопросы подробно обсуждались в ходе диалога делегации Ассоциации с руководством бренда.
Для справки, «JOSINY» был основан в 2000 году в Китае. Считается одним из 3-х крупнейших обувных компаний КНР. В основном производит женскую и мужскую обувь. Мощность компании — 2 млн пар в месяц. Производственный процесс полностью автоматизирован. Сегодня в компании трудятся более 3000 человек. Бренд также производит аксессуары и сумки. Производство компании расположен в Вэньчжоу. Сегодня бренд имеет свои официальные магазины не только в Китае, но также в Казахстане и России.
Компания планирует разместить свое производство и в Центральной Азии, чтобы расширить поставки своей продукции в страны СНГ. В пятилетнюю стратегию бренда входит цель организации производства в регионе.
В ходе переговоров руководству «JOSINY» была представлена подробная информация о преимуществах открытия бизнеса в Узбекистане, льготах и преференциях, предоставляемых государством иностранным компаниям.
В ходе встречи стороны договорились об организации бизнес-миссии китайской компании в Узбекистан для изучения производственного потенциала страна и дальнейшего обсуждения перспектив сотрудничества.